Vali Peynircioğlu’ndan ‘14 Mart Tıp Bayramı’ mesajı

Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu mesajında, Çağın gereklerine uygun olarak dizayn edilmiş hastaneleri, modern tıbbi cihazları, nitelikli personeli ile birlikte sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının bir gereği olduğunu söyledi.

“İnsanı Yaşat ki; Devlet Yaşasın” anlayışının benimsendiğinı hatırlatan Vali Peynircioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

‘‘Herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde son yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte sağlık sektöründe çok önemli gelişmeler yaşanmış, bu gelişmelere bağlı olarak vatandaşlarımıza sunulan hizmet kalitesi de yükselmiştir. İnsan sağlığının korunmasını ve mevcut sağlık sorunlarının giderilmesini öncelikli hedef belirleyen devletimiz, ülkemizde sağlık yatırımlarıyla vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarına vatandaş odaklı ve kaliteli hizmet anlayışıyla cevap vermektedir. Çağın gereklerine uygun olarak dizayn edilmiş hastaneleri, modern tıbbi cihazları, nitelikli personeli ile birlikte sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının bir gereğidir. İyi işleyen ve kolay erişilebilir bir sağlık sisteminin oluşturulmasıyla topluma sunulan kaliteli ve etkin bir hizmet anlayışı, toplumda sağlıklı, mutlu ve huzurlu bireylerin yetişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen doktorlarımızın ve sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.’’

Bir önceki yazımız olan Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu; başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir