Öğretmen Yeliz Yücebaş eski otobüs ile 7 yıllık hayalini gerçekleştirdi

Öğretmen Yeliz Yücebaş, eski otobüsün kütüphaneye çevrilmesiyle 7 yıllık hayalinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Kiledere Şehit Emrah Eryılmaz İlkokulu ve ortaokulu ‘7’den 70’e Engelsiz Gezici Kütüphane’ düzenlenen törenle açıldı. KOP kapsamında gerçekleştirilen projede Kiledere Belediyesinden alınan eski yolcu otobüsü yapılan yeni dizaynla kütüphane yapıldı.

Proje yöneticileri öğrencilerin okumaya teşvik edilmesi için böyle bir proje hazırladıklarını söylediler.

7 yıllık hayali olan projeyi gerçekleştirdiğini belirten proje yürütücüsü öğretmen Yeliz Yücebaş, “7 yıllık öğretmenim ve 7 yıldır böyle bir projem vardı. Kiledere Belediyesinden otobüsü teslim aldık. Otobüsün içerisini güzelleştirdik ve proje kapsamında hibeyle kitapları aldık. Kiledere’nin okuma oranı düşük ve yükseltmeyi hedefliyoruz. Kütüphanemizde 750 tane kitap var ve çoğaltabiliriz. Tüm kasaba halkı ile birlikte çevre kasaba halklarının da bu kütüphaneden yararlanması için çalışma yapacağız.”dedi.

Düzenlenen törene Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülgani Özkan, Kiledere Belediye Başkanı Selami Yılmaz, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Bir önceki yazımız olan Yeni AK Parti İl Başkanı İl Genel Meclis üyeliğinden istifa etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir