Niğde’de Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı

’sü kutlanan Kütüphane Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlikler düzenlendi.

Halk Kütüphanesinde düzenlenen etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Bayrak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selçuk Demirtaş ve davetliler katıldı.

Etkinlikte konuşan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Osman Bağcı, 28 Mart ile 3 Nisan tarihleri arasında kutlanan 53. Kütüphane Haftası kapsamında resim ve kitap sergisi açtıklarını söyledi.

Bağcı, ‘‘Niğde Halk Kütüphanesi müdürlüğümüz 1925 yılında kuruluş olup, o günden bugüne bir halk kütüphanesi olaraktan hizmet vermektedir. 5. Kütüphane etkinlik kutlaması teması ‘Yeni Enformasyon Teknoloji ve Kütüphaneler’’ olarak belirlenmiştir. Bu enformasyon teknolojileri dijital yaşam alanlar, bilgisayarlar, sosyal medyaortamı üzerinde ve e-kitap gibi dijital bilişim çağında kütüphanelerin varlığı, kütüphanelerimizin içerindeki kitap kokusunu hissettirmek, koku alışkanlığının daha etkin kullanımını sağlamak ve içinde bulunduğumuz halkın ihtiyacını karşılamak amacıyla varız. Bu teknolojik çağ’da da buna ayak uydurmak için internet salonumuz ile varlığını devam ettirmeye çalışıyor ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Otomobil tıra arkadan çarptı: 1 ölü, 1 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir