Niğde’de kurban fiyatlarında yüzde 30 artış var

Başkan Yenel, küçükbaş kurbanın 700 ile bin 300 TL arasında, büyükbaş hissesinin ise bin 200 TL ile 2 bin TL arasında olduğunu söyledi.

Yenel, Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığının dişi kurbanlık kesilmesinin yasakladığını ve vatandaşların bu konuda dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

Kurbanlık hayvanların, sağlıklı, besili, organlarının tam ve eksiksiz olmasına dikkat edilmesi ile ilgili önemli bilgiler veren Yenel, açıklamasına şöyle devam etti; ‘kurbanlık hayvanların kulaklarında küpe olması, büyükbaş hayvanların 2 yaşını, koyun ve keçilerin 1 yaşını doldurmuş olmaları, kuzuların ise 6 aydan büyük olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca vatandaşlarımız, Niğde Belediyesi Mezbahası, Tarım Açık Cezaevi Müdürlüğü Mezbahası, haricinde Belediyenin belirlediği yerde kesim yapılması gerekiyor. ’’ diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan (Özel haber) "Herkes yanacak farkında değiller" dedi paniğe neden oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir