Niğde’de 14 Şubat’ta 11 çift nikah kıydırdı

Niğde’de 14 Şubat’ta Sevgililer Gününde 11 çift nikah kıydırarak dünya evine girdi.
Evlilik tarihinin özel bir gün olmasını isteyen çiftler 14 Şubat Sevgililer Gününde nikah salonlarına akın ettiler. Niğde Belediyesi Nikah Dairesi’ne başvuran 11 çift mutluluğa ’evet’ dedi.
Türk toplumunun en önemli temel kavramının aile olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Akdoğan evlenecek çiftlere mutluluklar diledi.
Başkan Akdoğan, ’’ Niğde Belediyesi Evlendirme Memurluğu her yıl yerli yabancı binlerce çiftin mutluluğuna ev sahipliği yapıyor. Bizlerde birçok çiftimizin nikahını kıyarak mutluluklarına ortak oluyoruz. Sevgililer Günü’nü daha anlamlı kılmak amacıyla bu özel günde hayatlarını birleştirmek için belediyemize gelen çiftlerimize ev sahipliği yapmaktan ve mutluluklarını paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum.’’ dedi.
Nilgün İlgün ve Ali Yalçın çiftinin nikahını kıyan Belediye Başkanı Akdoğan genç çifte mutluluklar dilerken Türk Bayrağı hediye etti. Başkan Akdoğan; 2016 yılı içinde Niğde Belediyesi Evlendirme Memurluğu’ nca 1192 çiftin ve 14 Şubat Sevgililer Günü’nde de 11 çiftin nikahının Niğde Belediyesi tarafından kıyıldığını belirtti.
Öte yandan sosyal projelere verdiği desteklerle adından söz ettiren Niğde Belediyesi, yeni evlenecek çiftlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan Modern Nikah Salonu’nu hizmete sunmak için gün sayıyor. Bor Yolu üzerinde inşa edilen nikah salonu Türkiye’nin en modern nikah salonları arasında yer alması planlanıyor. Kentin eksiklerinin bir bir giderildiğinin altını çizen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ’’Modern kent olma yolunda şehrimizi kalkındırmaya ve şehrimize çağ atlatacak projeleri vatandaşımızın hizmetine sunmaya devam edeceğiz.’’ diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir