Niğde Belediyesi, Hanife Teyze’yi barakadan kurtardı

Bu kapsamda Niğde Belediyesi kalacak evi ve bakacak kimsesi olmayan bir vatandaşa sahip çıktı.

Efendibey Mahallesinde tuğlalardan kendi yaptığı ve bir insanın yaşaması mümkün olmayan barakada kalan Hanife Günbatı’nın elinden Niğde Belediyesi tuttu. Hanife Günbatı’yı kaldığı barakadan çıkararak güvenli ve sağlıklı yaşayabileceği bir ev tutan Niğde Belediyesi evle ilgili tüm ihtiyaçları da karşıladı.

Tüm ihtiyaçları Belediye tarafından karşılanacak

Hanife Günbatı’yı yeni evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, benzer durudaki her vatandaşa sahip çıktıklarını belirtti. Başkan Akdoğan, Biz zaten Niğde Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşımıza ekmeğinden evine kadar, sıcak yemeğinden yol parasına kadar bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Hanife Teyze bu vatandaşlarımızdan bir tanesi. Hanife Teyzemiz Efendibey Mahallesinde mağdur kalmış, bizim de bundan dün itibariyle haberimiz oldu. Hemen ev tutarak eşyalarını tedarik ettik ve kendisini buraya taşıdık. Bundan sonraki süreçte ihtiyaçları Belediyemiz tarafından karşılanacak’’ dedi.

Niğde Belediyesi herkese sahip çıkıyor

Böyle bir uygulamanın sadece Hanife Teyze’ye mahsus olmadığının altını çizen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Belediyesi bir vatandaşa değil her vatandaşa sahip çıkıyor. Sosyal belediyecilik bakımından ihtiyacı olan ve kimsesiz vatandaşımızın yanındayız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hanife Teyze de bunun bir örneği’’ ifadelerini kullandı.

Yapılan yardımlardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Hanife Günbatı desteklerinden dolayı Niğde Belediyesine ve Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Niğde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri görevinden ayrıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir