Kırsalda yaşayan kadın girişimciler için kurs açıldı

Niğde Ziraat Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ‘Tarımda Kayıtlı İstihdama Eğitimin Kattığı Sinerji’ isimli Avrupa projesi çalışmalarına devam ediyor.
Proje kapsamında kırsalda yaşayan yaklaşık 60 kadına kurs verilecek. Projede yer alan ‘Yöresel Ürün Üretimi’ başlığı kapsamında açılan kurslara kadınlar büyük ilgi gösterdi.
Kırsalda Yaşayan kadın girişimcilere yönelik KOSGEB destekli girişimcilik kursuna 30’ar kişilik olmak üzere 2 grup halinde yapılacak. Kurs sonrası kendi iş yerlerini açmak isteyenlere yönelik KOSGEB desteklerinden nasıl yararlanacakları konusunda bilgiler verilecek. Bu kurslardan sonra alınacak sertifikalarla birlikte kredi ve hibe için KOSGEB’e iş planlarını hazırlayarak başvuru yapabilecekler.
Kursu ziyaret eden Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, proje ekibine ve kursiyerlere ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Elma üretimi tarihe karışıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir