İl Genel Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanı Tahsin Eren;

Niğde İl Genel Meclisi Nisan ayının son toplantısında gündem dışı söz alan Niğde İl Genel Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanı Tahsin Eren, Kerkük’te asılan bayrakla ilgili tepki göstererek kınamada bulundu.

Kerkük’te dikilen bayrağı asanları şiddetli bir dille tepkisini gösteren Tahsin Eren şunları söyledi; ’’Turan ülküsünden yola çıktığımızda Turancılık ülküsü nerede yaşarsa yaşasın, bir tane Türk bile yaşasa Milliyetçi Hareket Partisi oradaki vatandaşından haberdardır. Kerkük’te dikilen o paçavra bayrağı asanları şiddetle kınıyorum. Bu Kerkük politikasının da hiç değişmediğini Milliyetçi Hareket Partisinin dış siyasetinde bu tür olaylara tepki gösterecektir. Bu olayı esefle kınıyorum. Turancılık ilkesinde ’Hedefimiz Turan, Rehberimiz Kuran’ diyorum.’’ dedi.

İl Genel Meclis binası toplantı salonunda Bülent Küçüktuna’nın başkanlığında yapılan toplantı da 2 madde görüşülerek karara bağlandı.

Bir önceki yazımız olan Ömer Halisdemir’in annesi Fadimana Halisdemir için mevlit okutuldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir