Evlilik programlarına 12 milyon TL ceza

RTÜK  tarafından Kanal D’deki Kısmetse Olur, ATV’deki Esra Erol’da, star TV’deki  Zühal Topal’la, Show TV’deki Evleneceksen Gel ve flash tv’deki Dest-i  İzdivaç adlı programlara para cezası uygulandı.

Bunlarla RTÜK’ün evlilik  programlarına son bir yılda verdiği para cezası 12 milyon lirayı aştı. ()

‘İZDİVAÇ PROGRAMLARI KURGU’

Posta’da yer alan habere göre evlilik/izdivaç programlarının aile kurumuna olumsuz etkilerinin araştırılarak alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Alt Komisyon başkanlığına, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik seçildi.

İlk toplantısını gerçekleştiren komisyon, en yaşlı üye sıfatıyla AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel başkanlığında toplandı.

Komisyonda verilen önergenin kabul edilmesiyle, alt komisyon başkanlığına Çelik seçildi.

AK Parti’li Çelik, yıllardır televizyon kanallarının gündüz kuşağında yayınlanan evlilik programlarıyla ilgili ciddi bir rahatsızlığın söz konusu olduğunu belirtti.

Programlarda iş, evlilik aşamasına gelince reyting kaygısıyla olayın magazinleştirildiğini anlatan Çelik, konuya ilişkin bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlara binlerce şikayet dilekçesinin ulaştığını kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Diriliş Ertuğrul dizisi Afganistan'da rekor kırıyor başlıklı makalemizde Diriliş Ertuğrul, Diriliş Ertuğrul dizisi ve Televizyon Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir